Szukaj
Close this search box.
Szukaj

MASAZ KOBIDO MAKSYMALNIE WZMOCNIONY DZIAŁANIEM FALI RADIOWEJ

Masaz kobido maksymalnie wzmocniony działaniem fali radiowej.

Problem starzenia się skóry ma zawsze wiele przyczyn i jest złożony. Zmarszczki i bruzdy mają wielowarstwowe podłoże, co oznacza, że w celu ich zniwelowania powinniśmy działać na poziomie naskórka, skóry właściwej oraz tkanki mięśniowej.
Proces starzenia się organizmu spowalnia regenerację tkanek, w tym również tkanki mięśniowej, doprowadzając do pojawienia się bruzd i zmarszczek.
Aby zredukować widoczność poszczególnych zmarszczek w obszarze twarzy i dekoltu należy zwiększyć elastyczność i wydłużenie włókien tkanki mięśniowej.
Masaż kobido, to zabieg polecany dla osób które chcą korzystnie wpływać na swoją urodę i zdrowie jednocześnie się relaksując. Masaż Kobido wyostrza rysy twarzy, redukuje napięcia i zagęszcza tkankę mięśniową w obrębie twarzy, szyi, głowy, karku, barków, klatki piersiowej oraz kręgosłupa. Mięśnie te tworzą spójny kompleks, odpowiadający za pojawianie się głębokich zmarszczek i bruzd.
Podczas masażu pracujemy manualnie na niemal wszystkich poziomach tkankowych, dzięki czemu poprawia się krążenie krwi i odpływ limfy. Pracujemy nad układem mięśniowym tak, aby mięśnie mimiczne rozluźniły i ujędrniły twarz. Kobido systematyczne wykonywany działa na zwiększenie przyrostu kolagenu i dzięki temu efektywnie zagęszcza skórę. Kolagen jest jednym z białek odpowiedzialnych za elastyczność i napięcie skóry. Wraz z wiekiem, jego spiralna postać ulega rozprostowaniu, co odczuwamy jako spadek jędrności skory.

Aby maksymalnie wzmocnić efekty zabiegu Kobido, zaleca się połączenie go z falą radiową. Zastosowana bezpośrednio po zakończeniu masażu manualnego, zwiększa ilość kolagenu oraz jednocześnie skraca i zagęszcza wyprodukowane podczas Kobido włókna. To dobroczynne zjawisko, które daje efekt poprawy napięcia i elastyczności skóry, modeluje owal twarzy, a także redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej w obszarze podbródka.

Fala radiowa wywołuje efekt termiczny w tkance. Działa na kolagenowo-elastynowy szkielet twarzy, czyli inaczej mówiąc na skórę właściwą oraz podskórną tkankę tłuszczową.
Podczas zabiegu ogrzewamy włókna kolagenowe i elastynowe powodując ich skrócenie, co w konsekwencji prowadzi do ich wzmocnienia i wygładzenia nierówności.
Głębokie ogrzewanie inicjuje proces lipolizy oraz aktywuje metabolizm komórkowy poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Połączenie tych dwóch technik podczas jednej sesji zabiegowej genialnie wpływa na ich efektywność, która jest zauważalna już po pierwszym zabiegu.

mgr Samanta Dobosz-Pękala, kosmetolog, fizjoterapeuta