CENTRUM MEDYCZNE ŻYWIECKA 44

VECTUS – trwała depilacja na miarę naszych potrzeb!

 In Blog

Jesień to idealny czas na rozpoczęcie serii zabiegów depilacji laserowej. Amerykańska firma Palomar Medical Technologies 15 lat temu stworzyła laser diodowy Light Sheer, do niedawna technologie tego lasera uważano za najskuteczniejszą, jednak grupa naukowców firmy Palomar pracowała nad udoskonaleniem urządzenia, trwało to 10 lat. Udało się skonstruować laser skuteczniejszy i bezpieczniejszy – LASER DIODOWY PALOMAR VECTUS

Jedną z istotniejszych innowacji jest inteligentne urządzenie służące do skanowania melaniny Skintel. Daje on 100% bezpieczeństwo zabiegu, brak ryzyka poparzenia i najwyższą skuteczność. Przykłada się go do skóry przed samym zabiegiem w celu zmierzenia ilości barwnika w skórze – melaniny. Wynik przesyłany jest automatycznie do lasera, który ustawia indywidualnie maksymalne i bezpieczne parametry dla pacjenta. Dzięki temu Vectus jest w stanie usunąć bardzo jasne i rude włosy.
Zwiększona jest również skuteczność lasera Vectus, naukowcy poprawili rozłożenie diod w głowicy, teraz stanowią większą powierzchnię i są ułożone gęściej. Wiązka lasera dociera do każdego punktu na skórze, dzięki temu zabieg jest wykonany dokładniej i zdecydowanie więcej włosów zostanie usunięte.

 

Opatentowana technologia Photon Recycling wykorzystuje wysłane światło lasera ponownie ponieważ jest wyposażone wbudowane w głowice lustra, które odbijają energię, gdzie w przypadku pierwszego lasera Light Sheer ta energia uciekała – zmniejszało efekt zabiegu o 20%. Innowacyjne działanie luster w głowicy Vectusa, daje mu 100% skuteczność.
Laser jest wyposażony w system chłodzący, który zwiększa komfort zabiegu, dodatkowo ma wymieniane głowice w zależności od wielkości partii na której się pracuje. Zabieg depilacji pach trwa ok. 1 minuty, bikini 15 minut, a nogi do 40 minut.

Jak najlepiej się przygotować:
-skóra powinna mieć swój naturalny koloryt (brak opalenizny i samoopalacza)
-miesiąc przed depilacją laserową golić włosy golarką ( nie usuwamy mechanicznie- penseta, depilator)
-skóra sucha podrażniona dyskwalifikuje do zabiegu
-antybiotykoterapia oraz substancje światłouczulające odstawić na dwa tyg przed zabiegiem depilacji
-do zabiegu należy zgolić włosy zostawiając centymetrowy obszar włosów w celu analizy koloru i grubości włosa.
-seria to 5 zabiegów w 6-8 tyg odstępie
– po zabiegu może wystąpić zapalenie mieszków włosowych, świąd oraz zaczerwienienie skórne, należy unikać sauny, solarium oraz substancji podrażniających skórę.

 

 

Autor: mgr Agnieszka Lis, kosmetolog