CENTRUM MEDYCZNE ŻYWIECKA 44

PRZEBARWIENIA – wzmożona pigmentacja skóry

 In Blog

Naturalna barwa skóry zależy od obecności melaniny w komórkach naskórkowych.
Melanocyty, czyli komórki budulcowe naskórka produkują barwnik zwany melaniną, która stanowi główną ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym poprzez pochłanianie i neutralizowanie wolnych rodników. Najwięcej melanocytów u człowieka znajduje się na skórze twarzy i narządów płciowych. Zwiększoną pigmentację wzmaga ekspozycja na promieniowanie słoneczne, dlatego na okolicy twarzy, dekoltu czy dłoni najczęściej można zauważyć powstałe przebarwienia. Hiperpigmentacja, potocznie nazywana przebarwieniem może mieć podłoże: mechaniczne, fizyczne, chemiczne, słoneczne, hormonalne lub w skutek ciąży, jednak może wystąpić także w wyniku nieprawidłowego leczenia farmakologicznego.
Występowanie przebarwień skórnych, w szczególności na twarzy stało się problemem na porządku dziennym. Na szczęście za pomocą zabiegów kosmetologicznych i medycyny estetycznej możemy znacząco wpłynąć na redukcję tych zmian. Kosmetologia proponuje szereg zabiegów złuszczających i rozjaśniających takich jak: mikrodermabrazja, peelingi chemiczne, mezoterapia mikroigłowa oraz terapie łączone. Do bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej w walce z przebarwieniami zaliczyć można: mocno skoncentrowane peelingi chemiczne lub laseroterapię.
Jednak podstawowym aspektem w powstawaniu i redukowaniu przebarwień jest odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna – wysoka fotoprotekcja zawarta w kremach kosmetycznych do codziennej pielęgnacji to podstawa.

Lato już za nami!
Nadszedł czas na odpowiednią pielęgnację naszej skóry po ekspozycji na słońce. Skóra po wakacjach często jest przesuszona, odwodniona, powstają na niej przebarwienia i nie ma jednolitego koloru. W naszej klinice zaczynamy pogotowie posłoneczne dla wszystkich cer!
Zapraszamy na zabiegi, które przywrócą skórze kolor, blask i napięcie:

  • Hydradermabrazja z mieszanką kwasów doskonale poradzi sobie z suchością i odwodnieniem skory.
  • Peelingi chemiczne marki Dermaquest pomogą złuszczyć suchy naskórek i przywrócić naturalny koloryt.
  • Mezoterapia nano i mikroigłowa dostarczy najpotrzebniejszych składników zmęczonej skórze.

Jeśli na skórze wystąpiły już przebarwienia głębokie, zarówno posłoneczne, jak i te hormonalne, alternatywą staje się najnowocześniejsza technologia lasera picosekundowego – Discovery PICO. Światło lasera rozprasza nagromadzone podskórnie skupiska melaniny, tym samym przebarwienia przestają być widoczne. Zabiegi w tej technologii pozwalają na maksymalną penetrację wewnątrztkankową z jednoczesnym oszczędzeniem wierzchniej warstwy skóry, przekłada się to na możliwie najmniejsze uszkodzenie naskórka i skrócony okres rekonwalescencji.

Zapraszamy na konsultacje i zabiegi z naszymi specjalistami.

Autor: lic Aleksandra Strachanowska, kosmetolog