CENTRUM MEDYCZNE ŻYWIECKA 44

Makijaż permanentny brwi – jaką metodę wybrać ?

 In Blog

Makijaż permanentny brwi – jaką metodę wybrać ?

Makijaż permanentny brwi na przestrzeni ostatnich lat stał się bardzo popularny wśród Polek. Kobiety decydują się na makijaż trwały przede wszystkim, żeby zaoszczędzić czas przeznaczony na żmudne rysowanie kształtu oraz uzupełnianie braków w owłosieniu tego ważnego elementu twarzy.

Trendy w makijażu permanentnym od lat wielokrotnie zmieniały się. Początkowo bazowano na niewielkiej gamie pigmentów, a makijaż często wykonywany był jedynie metodą cienia, dlatego wiele kobiet po wykonaniu wyglądało identycznie. Z czasem i urządzenia do makijażu permanentnego przeszły ewolucję, dzięki czemu dziś posiadamy sprzęty, które są bezpieczne i nie wprowadzają pigmentu głęboko do skóry właściwej – jak tatuaż. Stosowane obecnie pozostawienie pigmentu w naskórku powoduje, że makijaż z biegiem czasu nie zmienia drastycznie swojego koloru i nie powoduje tym dyskomfortu klientki. Warto dodać, że używane przez certyfikowane linergistki pigmenty są produktami przebadanymi laboratoryjnie i posiadają atesty medyczne.

Metoda cieniowa to metoda obecnie najczęściej stosowana. Nadaje kolor jednakowo intensywny całym brwiom i dedykowany jest dla zdecydowanych klientek, które oczekują intensywniejszego podkreślenia brwi. Drugą metodą jest ombre. Brwi pigmentowane są z różną intensywnością koloru, dzięki czemu wyglądają bardziej naturalnie. Łuk brwiowy jest bardziej podkreślony kolorem niż początek brwi. Metoda ta sprawdza się u kobiet, które chcą uzyskać delikatne i naturalne brwi. Trzecią metodą jest technika włoskowa, a jej zadaniem jest uzupełnienie braków brwi na zasadzie imitacji pojedynczych włosków. Metoda ta jest najnaturalniejszą z metod pigmentowania brwi.

 

 

Autor: lic. Agnieszka Kuźma, kosmetolog, linergistka