CENTRUM MEDYCZNE ŻYWIECKA 44

Endermologia – czy warto wykonywać zabiegi na urządzeniach LPG?

 In Blog

Na rynku urządzeń kosmetologicznych w dziale high-tech funkcjonuje wiele sprzętów do zabiegów drenażowych i modelujących ciało. Rekomendacje zabiegów przeprowadzanych z ich użyciem potrafią obiecywać niezwykłe rezultaty i zachęcać do zakupu co najmniej kilku sesji, po których „na pewno będzie widać efekt”. Wiele placówek w swojej reklamie wykorzystuje hasło Endermologia, mimo że urządzenia nie pochodzą z właściwego dla LPG francuskiego laboratorium. Czym tak naprawdę jest technologia LPG i jak w branży beauty znaleźć pełnowartościowy zabieg?

Kultowy już zabieg zdobył uznanie klientek i lekarzy medycyny estetycznej, którzy na własnej skórze przekonali się o mocy ujędrniania i stymulacji mechanicznej. Endermologie® otrzymała pierwszy medyczny certyfikat FDA (Food and Drug Administration) potwierdzający skuteczność w walce z cellulitem. Testowana była na 110 badaniach klinicznych, stąd wielokrotne potwierdzenie wysokiej skuteczności w terapiach estetycznych. Każde kolejne urządzenie laboratorium LPG to unowocześnienie technologii i zwiększenie spektrum działania przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Przy najnowszym aparacie Alliance możliwe jest wykonywanie zabiegów 3 razy bardziej efektywnie niż na poprzedniku – M6 Integral, a sesje dzięki precyzyjnym sensorom są już w pełni przystosowane do pacjentów z problemem kruchych i pękających naczyń krwionośnych, którzy nie muszą obawiać się o nieoczekiwane powstawanie nowych zmian. W ciągu 30 lat pracy nad Endermologią® udało się dostosować parametry i programy zabiegowe do różnych typów sylwetek, tak aby skutecznie je modelować.

Dlaczego ceny sesji na rynku kosmetologicznym są tak mocno zróżnicowane?
Zabiegi na certyfikowanych urządzeniach LPG nie należą do najtańszych na rynku, jednak za ceną stoi wysoka jakość. Poziomy cen wśród placówek posiadających oryginalne sprzęty Endermologie i Alliance są wyrównane i wyższe od kosztów zabiegów na substytutach. Urządzenia mające być podobne do Endermologii opierają się głównie na technologii vacum, (masażu próżniowego) jak klasyczna bańka chińska, niekiedy dodatkiem są elementy ruchów głowic. Równie istotnym aspektem zabiegu jest oryginalny, dobrze dopasowany strój, będący niezbędnym elementem sesji. Indywidualny dla klienta kostium dobierany jest na podstawie budowy ciała i wzrostu. Stroje wykonane są z elastycznych włókien, które odgrywają bardzo ważną rolę separacyjną i ułatwiają płynne wykonywanie ruchów głowicy na ciele – bez ryzyka urazu i pękania naczyń krwionośnych.
Dopełnieniem efektów zabiegów jest pielęgnacja domowa w postaci specjalnego antycellulitowego lotionu do ciała, który również jest sygnowany znakiem laboratorium LPG.

 

Autor: lic. Aleksandra Strachanowska, kosmetolog
mgr inż. Joanna Iwańska, spec. ds. wizerunku Kliniki