CENTRUM MEDYCZNE ŻYWIECKA 44

KOSTKA ARKADY – ratunek dla wrastających paznokci

 In Blog

Narzędzie medycznie stworzone i opatentowane przez Adriana Arkadę umożliwiające korektę wrastających paznokci stało się przełomem w dziedzinie podologii. Zabieg ten umożliwia w sposób skuteczny i bezpieczny wyleczenie problem wrastania paznokci, dzięki czemu zapewnia natychmiastową ulgę. Paznokieć wygląda bardzo estetycznie, a wykonanie umożliwia nawet (w przypadku kobiet) pomalowanie płytki paznokcia.

Zarówno Metoda jak i Kostka Arkady zdobyły ogromne uznanie nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie.

Metoda Arkady jest dość kosztowym zabiegiem, jednak licząc każdorazowe użycie klamer ortonyksyjnych, często okazuje się że jest on porównywalny cenowo lub nawet dużo tańszy.

Zabieg trwa około 45 min. Palec z wrastającym paznokciem zostaje umieszczony w Kostce Arkady i przy pomocy specjalnych manipulatorów unieruchomiony, a następnie prostowany. Pozycja paznokcia zostaje utrwalona specjalnym akrylem zawierającym substancje przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Przez cały proces leczenia pacjent stosuje Serum Arkady – nieodzowną część zabiegu. Dzięki niemu paznokieć staje się bardziej elastyczny, szybciej rośnie, nawilża i przyspiesza gojenie się ran. Na rezultaty zabiegu ma wpływ wiele czynników, w tym dalsze prawidłowe skracanie płytki paznokci przez pacjenta, unikanie wąskiego obuwia czy walka z nadwagą. Raz wyprowadzony dobrze paznokieć w większości przypadków udaje się utrzymać.

Autor: lic Kinga Nieć-Mordarska, kosmetolog – podolog