CENTRUM MEDYCZNE ŻYWIECKA 44

Discovery PICO – technologia przyszłości w ultrakrótkim impulsie

 In Blog

Rozwiązania w dziedzinie laseroterapii w okresie ostatnich 10 lat przeszły ogromny skok technologiczny. Rynek medyczny – gwarantujący międzynarodowe certyfikaty bezpieczeństwa FDA (Food and Drug Administration) – dysponuje urządzeniami do laseroterapii pozwalającymi uzyskać skutki lecznicze i estetyczne na najwyższym możliwym poziomie satysfakcji Pacjenta. Urządzenia zróżnicowane są przede wszystkim długością fali i mocą impulsu, które przekładają się na możliwości dotarcia do głębszych lub płytszy warstw skórnych, a także na osiągnięcie efektów terapeutycznych na dokładnie określone rodzaje tkanek – natychmiastowo i w perspektywie kolejnych tygodni po zabiegu. Po urządzeniach do trwałej depilacji i wielofunkcyjnych laserach erbowo-yagowych przyszedł moment na przełom w technologii laserów picosekundowych.

Discovery Pico, to urządzenie nagradzane laurem lidera i rekomendowane w dziedzinie laseroterapii estetycznej przez światowej sławy specjalistów. Bazą działania jest możliwość stosowania ultrakrótkich, bardzo precyzyjnych impulsów nakierowanych na konkretne rodzaje tkanek bez obciążania energią tkanek sąsiednich. Elastyczność funkcji lasera oparta jest na modulowaniu trybu pracy od Quanta Pico-Boost przez Q-Switch po sprzężenie zwrotne Photo-thermal.

Discovery Pico najskuteczniej na rynku opracowuje zmiany melaninowe, zarówno te wynikające z nadaktywności pracy naturalnych barwników (przebarwienia, melasmy) jak i pigmenty wprowadzone sztucznie pod skórę (tatuaże, makijaż permanentny i inne dodatkowe pigmentacje). W przypadku tych właśnie zmian impulsy picosekundowe nie mają sobie równych. Wiązka laserowa punkt po punkcie, w ultrakrótkim czasie dzięki wysokiej termice i powstającej wewnątrz cząstek fali dźwiękowej doprowadza do rozpadu niechcianych skupisk barwnikowych w najmniejszą możliwą formę – pył. Tak rozbity materiał w naturalny dla naszego organizmu sposób zostaje zaabsorbowany przez makrofagi, tym samym następuje jego usunięcie z miejsca dotychczasowego działania i organizmu. Występujący tu efekt fotoakustyczny, osiągany dzięki maksymalnej precyzji kierowania impulsu, pozostawia tkanki oboczne praktycznie nienaruszone, dlatego pacjent nie wymaga już długiej rekonwalescencji jak po innych tego typu zabiegach laserowych. Wspomniane wcześniej modulowanie trybów pozawala na pracę z różnym rodzajem barwników, co jest istotne w przypadku osób chcących pozbyć się również tatuaży kolorowych.

Urządzenie Discovery Pico prócz specjalizacji w usuwaniu zmian pigmentacyjnych posiada także spektrum działania w obrębie zabiegów odmładzających. Tu również technologia ultrakrótkich impulsów wpływa na zmaksymalizowane efekty przy minimalnym obciążeniu Pacjenta. Poprzez stymulowanie autoregeneracji na poziomie komórkowym poprawiona zostaje kondycja skóry, która staje się gęstsza, o bardziej zwartej strukturze i dużo lepszym napięciu. W ten sposób niwelowane są oznaki starzenia, a skóra dodatkowo zabezpieczona zostaje na okres nawet kilku lat. Ten tryb z powodzeniem wykorzystywany jest także w działaniu na osłabione struktury skóry takie jak rozstępy, czy blizny.

Autor: mgr inż. Joanna Iwańska, spec. ds. wizerunku Kliniki