Szukaj
Close this search box.
Szukaj

CZY MOŻNA BEZPIECZNIE USUNĄĆ STARY, NIEUDANY MAKIJAŻ PERMANENTNY?

CZY MOŻNA BEZPIECZNIE USUNĄĆ STARY, NIEUDANY MAKIJAŻ PERMANENTNY?

Czy można bezpiecznie usunąć stary nieudany makijaż permanentny ? Otóż tak, można bezpiecznie usunąć makijaż permanentny. Decyzja o usunięciu makijażu permanentnego brwi podyktowana jest często zmieniającymi się trendami, mówiąc wprost – to co było modne 5 lat, czy 7 lat temu nie odpowiada już dzisiejszym nurtom. Nowe techniki aplikowania oraz formuły pigmentów rewolucjonizują rynek. Podobnie jak w klasycznym makijażu, także w tym permanentnym dochodzi do zróżnicowania wymagań co do kształtu i grubości brwi. Króluje naturalność i do jej imitacji dążymy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniu pacjentek i klientek, w naszej klinice pracujemy z użyciem światowego lidera w swojej dziedzinie, lasera Pico Discovery od Quanta System. Jest to laser z możliwością pracy na różnej długości fali, dzięki czemu możemy usunąć pigmenty od czerwonego po najciemniejszy nawet kolor, czarny. W fazie zabiegu barwnik jest rozdrabiany, rozpraszany do najdrobniejszej formy pyłu, co daje już możliwość podjęcia pracy przez nasz organizmu, dokładnie mówiąc fagocyty, które wprost „zjadają” tak maleńkie ziarna pigmentów. Laser Discovery PiCO posiada możliwość pracy qswitch i picosekundowej, dzięki czemu laser ten jest dostosowany w swojej skuteczności do najbardziej wymagających warunków u Klientów i Pacjentów. W swojej klasie stanowi też najbezpieczniejszy system laserowy na rynku.

Z doświadczenia wiem, że początkowo ciemny makijaż permanentny brwi z upływem czasu często odbarwia się w kolor czerwony. Co w tej sytuacji robią linergistki? Wiele z nich decyduje się na przykrycie go barwnikiem dedykowanym do neutralizacji, a następnie nowym kolorem, co często w praktyce nie przynosi oczekiwanych efektów. Ja w takich sytuacjach sięgam po laser Discovery Pico, który świetnie radzi sobie z kolorem czerwonym, grafitowym czy też czarnym. Jeśli na konsultacji widzę, że stary makijaż jest niewłaściwie wykonany, czy też odbarwia się już w jakiś kolor, decyduję się na jego usunięcie. Po wykonaniu najczęściej 3 sesji laserowych i po upływie 2 miesięcy od wykonania zabiegu śmiało możemy wykonać pigmentację naprawczą. Spora ilość Pań ma już wykonany jakiś makijaż permanentny i dla nich mam osobistą radę – jeśli chcą Panie zmienić kształt brwi, czy też makijaż Was nie zadowala – zapraszamy do naszej kliniki! Poradzimy sobie z usunięciem tego co nieestetyczne, a następnie wykonamy nowy, świeży i przede wszystkim lekki makijaż permanentny metodą Long Time Liner.

Autor: mgr Agnieszka Kowalska, kosmetolog, linergistka